Kamaráti až do konca. ..

…Po skončení základnej školy, sme si všetci sľúbili, že zostaneme v kontakte aj v prípade, že pôjdeme študovať na do zahraničia. Ja som to mal najťažšie. Išiel som na internát o 300 km ďalej. Filmovú školu som si vybral, len kvôli tomu, že je to naozaj ďaleko a vedel som, že to je jediná príležitosť, kedy sa viem naučiť osamostatniť. Čo sa týka kontaktov na spolužiakov a kamarátov? Žiaľ vydržalo to asi len pol roka. Nakoniec som prišiel na to, že keď človek príde domov aspoň na víkend, zistí, že nemá ani s kým ísť v piatok večer na pivo…smola. Ale zvykol som si.A nebol to jediný príklad toho, že kamaráti sú len na určité obdobie, ale partner je na celý život. Popritom, ako som dostával tvrdé rany osudu nielen v Bratislave, v Prahe, vo Viedni pri natáčaní seriálu alebo v Spielfelde, som zistil tiež, že sa nemáte na koho obrátiť. To, že máte milión priateľov na Facebooku, neznamená, že ste priatelia naozaj. Boli príhody, kedy som niekoľko krát zostal po účinkovaní v TV na ulici a v tej chvíli sa mi otočili nielen naozaj super kamaráti ale aj kolegovia a kolegyne (Rádio Expres, TV….)a musel som si pomôcť sám. Ale na niečo je to aj dobré. Zistíte, že vám v tedy pomôžu úplne cudzí ľudia. Nespočetne veľa krát som aj stopoval z Prahy do Zvolena a samotný vodič neváhal, už keď sa stmievalo a chytiť stopa na diaľnici bola malá pravdepodobnosť, že ma vyhodil na autobusovej stanici a kúpil mi lístok až domov. Trápne? Poburujúce? Iste aj som sa tak cítil, ale okrem únavy a hladu, som to prijať chcel,…tomu sa už hovorila zúfalosť. Ale samozrejme dodnes som nezabudol na sms správy od kolegov, ktorý mi odmietli pomôcť a pritom som ja nikdy neváhal a v prípade pomoci, som zavolal taxík a dobehol som a podal som pomocnú ruku…Žiaľ aj taký je život.

Samotár. .. :)

12.06.2015

neviem ako sú na tom ľudia, teda čitatelia pravda.sk, ale na t****.sk, sa nájdu dosť veľký rasisti, čo sa týka komentárov, ale risknem to… Naposledy som mal taký slabší pokus o chodenie s mužov v Bratislave, ktorý sa mi priznal, že patrí povedzme skupine veriacich svedkov Je******. Tak fajn, tolerujem ich…nemám dôvod im nejak ubližovať. A chalan sa mi zdal fajn, [...]

Piť, či nepiť? !. .

12.06.2015

..Je piatok a podľa dohody s mamou, sadneme si pred televízor, zapneme si nejaký film natočený podľa knižnej predlohy, nalejem víno alebo pivo z PET flaše a nakoniec na balkóne diskusia…na základe nejakých komentárov v mojom blogu: Osamostatni sa, začni od začiatku, prestaň piť, však si chorý, si nezodpovedný….som premýšľal, či náhodou nedávam nejakú [...]

Malé zhrnutie o čom chcem písať. ..

10.06.2015

Určite si tu nebudem vylievať srdce…vnímam to ako klasický blog…sťažovať sa na politikov na Slovensku, myslím, že je zbytočné. Dôvod, prečo moja rodina je taká aká je? Zbytočná námaha. Prečo ma chce moja stará mama poslať na liečenie, kvôli homosexualite? Netuším. Prečo idú z mojích daní peniaze aj pre cirkev, ktorá by ma najradšej upálila? Neriešim. [...]

ta3 daniš minar

Prečo Slováci prestali veriť médiám? Daniš hovorí o aktivizme, Minár o rozbitej spoločnosti

25.06.2026 06:00

Sú problémom novinári, sociálne siete alebo rozhádaná spoločnosť?

Magyar, Fico, Tusk, Babiš

Visegrád ponúka slogany (ako od Trumpa). Aká bude realita?

25.06.2026 06:00

Stačilo, aby skončil Viktor Orbán, a visegrádska štvorka si znovu padla do náručia.

SR MŠVVaM podnet GP inšpekcia TK BAX

Sociálne siete menia detstvo. Drucker hovorí, prečo už nestačí len dohľad rodičov

25.06.2026 06:00

Zákaz sociálnych sietí pre deti do 16 rokov, veľká reforma škôl aj napäté rokovania o rozpočte.

včelárik pestrý, mReportér

VIDEO: Patria medzi najvzácnejšie druhy vtákov, ktoré na Slovensku máme. Sú najfarebnejšie a zákonom chránené

25.06.2026 05:00

Uvidíte včeláriky pri love hmyzu alebo pri návrate do hniezd, čo patrí medzi nezabudnuteľné zážitky z návštevy tejto lokality.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 17836x
Priemerná čítanosť článkov: 2548x

Autor blogu

Kategórie

Archív